Sehrazany přijela potěšit Trnkovjanka

28. říjen byl pro některé dnem české státnosti, pro většinu příjemným prodloužením víkendu, pro šedesátku sehradských seniorů kulturním zážitkem. Uskutečnil se totiž tradiční koncert pro důchodce. Tentokrát zcela v režii dechové hudby Trnkovjanka. Mladí hudebníci z Kašavy se poprvé místním představili na letošním ročníku festivalu Maňasovy Sehradice a sklidili velký potlesk. Pro další si přijeli právě v pátek 28. října.
Ansámbl čítající osmnáct muzikantů si okamžitě zabral jeviště sehradského kulturáku. Svým posluchačům nabídli nejenom lidovky, ale také známé instrumentální skladby. V pauzách veselé obecenstvo bavil lidový vypravěč Jožka Černý z Hodonína.
Víno teklo proudem, jídlo si všichni chválili a po frgálech se jen zaprášilo. Po protančeném odpoledni odcházeli senioři večer domů spokojení. Chtělo by se říct – tak zase za rok… S přihlédnutím k úsporným opatřením byl ale možná letošní ročník poslední v teple kulturáku. Příště už třeba budeme sedět u táboráku na hřišti, budou se opékat buřty a místo kapely se bude hrát na kytaru. Ale i to má své kouzlo. Nebo ne? :)

Příspěvek byl publikován v rubrice: Co bylo. | Počet přečtení: 1 243x

Komentáře nejsou povoleny.