Obec Sehradice má nové webové stránky

Jak jste si možná povšimnuli, sehrazané mají nové obecní webové stránky. Přechod ze starých stránek na nové se uskutečnil v nočních hodinách ze 3. na 4. července 2015. Původní obecní webové stránky určitě nebyly špatné, ale plynoucí čas s sebou přinesl také podněty co by se na nich dalo změnit. Až vše vedlo k tvorbě stránek nových.

 

  • Snad každá obec, městys či město má svůj historický znak a vlajku. Sehradice se mohou hrdě hlásit k obcím, které mají pěkné a dějinami opředené obecní symboly. Hlavním grafickým mottem pro nové webové stránky se tak stal obecní znak (barvy bílá, modrá, červená).
  • Informace na prvním místě. V levém menu vznikly tři, pro občana zásadní odkazy – Aktuality, Infokanál a Úřední deska. Na dosah tak jsou informace, které se nejvíce mění. Nové články v sekci aktuality se budou zobrazovat v uživatelsky příznivějším náhledu.
  • Neméně důležité jsou odkazy v levém dolním menu (tzv. pod Czechpointem). Zde byly dočasně překopírovány původní informace. Na této části je ještě hodně práce. Je zde několik starých údajů. Firmy a podnikatelé v obci by měli dostat více prostoru k sebeprezentaci.
  • Škola a spolky jsou základním socio-kulturním hybatelem dění v obci. Chtěli jsme, aby se jejich činnost dostala co nejvíce do popředí. Každý z nich má tak vlastní ikonu v horním menu. I přesto, že mnoho z nich má své vlastní webové stránky. Přejeme si, aby i zde, na obecních stránkách, byly více vidět akce, které se pod jejich záštitou konají.
  • Ze stránek byly odstraněny některé zdvojení prokliků na různé odkazy a celkově očesán vzhled, podle hesla méně je více.
  • Webové stránky byly vytvořeny v současném editačním prostředí, vlastními silami a bez dalších nákladů.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice: Informace. | Počet přečtení: 1 321x

Komentáře nejsou povoleny.