Dechová hudba z kloboucké ZUŠky zvítězila na celostátní přehlídce

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Mladí hudebníci ze Základní umělecké školy Valašské Klobouky skvěle reprezentovali zdejší muzikantskou tradici, když se svou dechovou hudbou získali na celostátní soutěžní přehlídce dechových orchestrů v Letovicích zlato. Kloboucké hudební těleso pod taktovkou Františka Maňase zvítězilo v kategorii do 17 let, v níž se o úspěch ucházelo sedm souborů.

„Na přehlídce dechových orchestrů v Letovicích soutěžilo dohromady osmadvacet hudeb, v nichž účinkovalo více než 1100 členů. Pro naše mladé hudebníky to byl mimořádně silný zážitek, který ještě víc podpořili ziskem zlatého pásma. Chtěl bych jim proto pogratulovat a poděkovat za skvělý výkon a vzornou reprezentaci školy,“ vyjádřil kapelník a vedoucí dechové hudby František Maňas.

Osmnáctičlenná dechová hudba, která má ve svých řadách jen jednu dívku, se do ústředního kola soutěže probojovala přes krajskou přehlídku ve Zdounkách, kde získala postup. Ani po úspěchu na národní úrovni však hudebníci neusnou na vavřínech, připravují se totiž na letní vystoupení na přehlídkách a festivalech. V nejbližší době je mohou lidé slyšet v Sehradicích nebo v Lidečku.

Příspěvek byl publikován v rubrice: Co bylo. | Počet přečtení: 968x

Komentáře nejsou povoleny.