Vojtův sportovní den si děti užily

Již čtvrtým rokem patřil závěr prázdnin akci pro děti, která nese název Vojtův sportovní den. Je vzpomínkou na velkého nadšence Vojtu Hofschneidera. Právě od něho vzešla myšlenka vytáhnout děti od počítačů a zábavnou formou je „přinutit“ se hýbat. Bohužel bylo mu dopřáno zorganizovat jen první ročník. Ty další už byly pořádány jako memoriál Vojty.

Letos členové kulturního výboru obce Sehradice neměli slitování a pro malé sportovce přichystali extrémně náročné soutěže. Někteří jedinci bloudili v bludišti, jiní se potýkali s neposlušnou mokrou houbou a téměř všichni bojovali s ploutvemi. Za odměnu si mohli zadovádět na skákacím hradu nebo si zařádit na segwaích.

Od začátku sportovního odpoledne se obloha tvářila hrozivě a vypadalo to, že se každou chvíli spustí déšť. Malé přeháňky sice přišly, ale sportovcům vůbec nevadily. V závěru odpoledne byly rozdány medaile, spousta cukroví a návdavkem voňavé buřty. 😊

Myslím, že pokud se Vojta na nás díval, mohl být spokojený. Jen jedno ho asi mrzelo. Do věku od 2 do 13 let máme přibližně 70 dětí. Na sportovní den zavítala čtyřicítka. Je to možná téma k zamyšlení, proč rodiče nepřivedou své potomky na akci, kde mají vše zadarmo a čeká je spousta zábavy…?

Příspěvek byl publikován v rubrice: Co bylo. | Počet přečtení: 1 785x

Komentáře nejsou povoleny.