S obdobím veselí se v Sehradicích rozloučili se vší parádou!

Je sobotní ospalé masopustní ráno. Slunce si ještě rozmýšlí, zda paprsky trochu pošimrá pozemšťany a navnadí je tím na blížící se jaro. Proč je ale rozmazlovat, že ano?! A tak zůstane schované za mraky. Má ale uznání a zařídí alespoň, aby nepršelo na fašankové průvody, které vyšly do ulic měst a obcí po celé republice.

V Sehradicích měli tuto tradici letos na starosti členové TJ Sokol. A když tradici, tak ji pojali tradičně! V početné skupině nechyběl medvěd, smrtka, klaun ani vodník. Všechny čekala dlouhá štreka od domu k domu po celé vsi. Každému, kdo ty ušlé kilometry, snědené boží milosti a vypité panáčky trnkové ustojí, patří velký obdiv. O to větší, že již osmým rokem „fašankáři“ po své pouti pokračují na maškarním plese, který pořádá zastupitelstvo obce.

Sobotní večer se rozběhl šíleným tempem. Už před 21 hodinou byly obsazené všechny stoly a sálem se míhali hroziví Vikingové, piráti, pestrobarevné pastelky, televizní štáb jednoho nejmenovaného bulvárního kanálu či kompletní olympijská výprava. Pódium patřilo tradičně kapele Orient 78. Ta letos slaví neuvěřitelných 40 let svého působení. Gratulujeme!

Jelikož letos končí volební období, zastupitelé chtěli divákům nabídnout ke svému vystoupení ještě malý bonus. A tak po taneční exhibici, která sklidila obrovský aplaus, ještě následovala Popelka „trochu jinak“. I ta se dočkala nekončícího potlesku.

Večer se přehoupl v noc, noc v časné ráno a maškarní ples 2018 se stal minulostí. Tak do té minulosti můžete nahlédnout prostřednictvím fotogalerie a videí. A za rok snad na viděnou! 😊

Příspěvek byl publikován v rubrice: Co bylo. | Počet přečtení: 1 763x

Komentáře nejsou povoleny.