Novoroční bruslení 2019 – zážitky z ledu

První víkend v novém roce byl už popáté ve znamení sportu. Konalo se totiž, dá se říci tradiční, Novoroční bruslení Sehrazanů. Dopravu zajistila obec. Na účastníky zájezdu čekal velký autobus. Staroval na horní zastávce a pak se přesunul na zastávku u obecního úřadu. Cesta vedla krásně zasněženou krajinou, kterou se cestářům podařilo s vypětím mnoha sil zprůjezdnit. Kdo chtěl, mohl si cestou dopřát Valašského léku. Někteří sáhli i do domácích „lékárniček“ a vzali též něco k ochutnání.

Po příjezdu nás trošku zaskočili původně přidělenou šatnou, ale ředitel stadionu nám vyšel vstříc a nabídnul nám šatny hned dvě, hezčí a teplejší. Tou dobou už někteří využívali restauračního zařízení v patře na předsportovní poradu.

Zapůjčení bruslí proběhlo (dle informací) též v pořádku. Takže kdo chtěl, brusle pro něj byly. Snad jen malou kaňkou byla nemožnost zapůjčení kovových opěr pro malé začínající bruslaře. A tak jsme vyprosili alespoň židličky, které tak nějak stačily svému účelu.

Prostřední část bruslení je vždy vyplněna soutěží. Zatím čekáme na nějaký nový nápad, co dalšího by se dalo podniknout, a tak se zakořenila soutěž – střelba na branku. Je to férová, dobře měřitelná a napínavá disciplína pro všechny zúčastněné (i ty, co neumí bruslit :). Tentokrát v dělení nejmenší děti, větší děti, ženy a muže. Mezi nejmenšími zvítězila Vanesa Máčalíková. V kategorii větších dětí vybojovala 100% střelbou vítězství Natálka Čadová. To máme dvě velké čokolády.

Famózní byl v výkon v kategorii žen, kdy byl nutný finálový rozstřel. I přesto výherkyně trefila 6 gólů ze 6 střel. Klobouk dolů paní Jitce Maňasové. Mezi muži, naopak neobhájil dosud fenomenální Jožka Čada. Byl sesazen konkurenty a zejména vítězem Pepou Šůstkem. Přičemž v mužské soutěži byly nutné dva rozstřely navíc. Výherci se tak mohli těšit na láhev (věříme, že dobrého) vína.

Pak už se jen bruslilo, střelci zpřesňovali svoji mušku a děti řádili všemi směry. Někteří využili k odpočinku i trestné lavice naproti střídaček. Závěrem jsme předali ceny vítězům a udělali společné foto (viz níže).

Doufám, že se nás příště sejde minimálně stejný počet. Hezké je, že všichni využili obecní autobus a nejeli auty. Za to moc děkujeme. Navíc, zazněly hlasy, jestli by se neudělalo ještě jedno, třeba jarní, bruslení (tento návrh padl i posledně). Pokud ano, bude potřeba předem vědět, že nás bude alespoň tolik jako nyní. Více se dozvíte z infokanálu, nebo zde, z webu.

Takže za rok (nebo na jaře?) na shledanou.

 

 

 

 

Věkové rozpětí bruslařů je široké – soutěže

Příspěvek byl publikován v rubrice: Co bylo. | Počet přečtení: 876x

Komentáře nejsou povoleny.