Ohlédnutí za novoročním bruslením

Na počátku každého nového roku jsme si už zvykli, že první lednový víkend patří lednímu bruslení. Letos to vyšlo na neděli, 5. ledna. Počasí bylo pěkné, teplota kolem 0°C. Venku však po ledu a zamrzlém rybníce ani stopy. Tak možná i proto se letos vydal rekordní počet bruslařů směr zimní stadion Brumov. V autobuse kolovala textová zdravice, ale také moravský lék, slivovice. Že nebyla jediná, se ukázalo brzy u ledu.

Po příjezdu se nabízely různé možnosti – někdo si šel vypůjčit zamluvené brusle, jiní si byli nabrousit ty své. Další se vydali prozkoumat horní patro, kde je příjemná restaurace. A jiní už se chystali do bot s nožem na dolní straně a dotahovali tkaničky.

Chvíli jsme museli počkat u mantinelů, protože led dostal hodně zabrat veřejným bruslením, které nám předcházelo. Nutno říci, že na něm bylo přes 300 lidí. Prostor pro bruslení byl velmi stísněný. To nás bylo kolem padesáti. Každý měl tedy místa dost. Též nám půjčili jednu hokejovou branku, na které už se od začátku procvičovali ve střelbě budoucí soutěžící. Jako v předešlých letech se těšili na soutěž o ceny ve střelbě pukem na prázdnou bránu.

Vítězové kategorií jsou následující:

děti – Natálka Čadová, mládež – Martin Hrdlička, ženy – Marie Hofschneiderová a muži (výkonem 4 střely = 4 góly) Milan Kovář. Když nepočítáme jedno drobné zranění obočí, vše dobře dopadlo. I ti nejmenší, kteří bruslili s oporou (židličkami), to pořádně rozjeli.

Tak zase za rok (nebo i dříve?) – bruslení zdar!

Příspěvek byl publikován v rubrice: Co bylo. | Počet přečtení: 823x

Komentáře nejsou povoleny.