Děti si opožděnou oslavu svátku užily

Počasí posledních týdnů si s námi hodně zahrává a občas připomíná spíš apríl. Bylo tedy s velkým otazníkem, zda nám poslední červnovou neděli dovolí oslavit v areálu koupaliště dodatečně Den dětí. Kulturní komise se rozhodla pro 2 v 1 a akci spojila s Vojtovým sportovním dnem.

Od rána byla obloha vymetená a všichni doufali, že tak i zůstane. Úderem 14 hodiny se areál koupaliště v Sehradicích zaplnil rodiči s dětmi a započalo sportovní klání. Na malé závodníky čekaly různé záludnosti. Museli přenášet vodu ve lžíci, ale pozor, s ploutvemi na nohou! Se zavázanýma očima lovili klíče nebo trefovali mokrou houbou terč. Děti se do disciplín pustily s nadšením sobě vlastním a nezalekly se jich ani ty nejmenší.

Protože jsme v loňském roce museli spoustu akcí pro děti kvůli počasí zrušit a letos nás na pár měsíců zastavila pandemie, chtěli jsme oslavencům absenci zábavy vynahradit atrakcemi. Vydovádět se mohly v Mořském světě nebo zkusit svoji mrštnost v Drtivé porážce či vodním válci. Ti větší si zase vyzkoušeli střílení na obrovské šipky.

V závěru odpoledne byla vyhlášena soutěž pro dospěláky a děti. Dvojice měly za úkol v co nejkratším čase překonat šíři bazénu ve vodním válci. A řeknu vám, pohled to byl pro bohy! Někteří rodiče se úkolu ujali skutečně inovativním způsobem a přihlížející se tak jen v tichém úžasu podivovali stylu „žabička“ či „křeček v kolotoči“. 😊

Věříme, že si děti své odpoledne užily a teď se můžeme všichni těšit na pohádkový les!

Příspěvek byl publikován v rubrice: Co bylo. | Počet přečtení: 1 193x

Komentáře nejsou povoleny.